فروشگاه اینترنتی
    •  
    • 0
    • جمع :

مهندس محمدرضا مقدمی مدیر عملیات سایپا لجستیک: «عملیات» خط مقدم سایپالجستیک است

بازگشت
جناب آقای مهندس مقدمی لطفا خود را معرفی کرده و بفرمایید چه مدت است که مدیریت واحد عملیات را بر عهده دارید؟
محمدرضا مقدمی هستم دارای مدرک کارشناسی در رشته صنایع و از سال 83 در شرکت سایپالجستیک مشغول فعالیت می باشم. فعالیت خود را با کارشناسی عملیات آغاز کردم و پس از آن سرپرست عملیات ریلی، رئیس عملیات ریلی و قائم مقام عملیات بوده ام. در حال حاضر نیز به عنوان مدیرعاملیات در خدمت همکاران گرامی شرکت سایپالجستیک هستم.
لطفا درباره فعالیت های واحد عملیات توضیحاتی را ارائه بفرمایید.
واحد عملیات شرکت سایپالجستیک به عنوان خط مقدم شرکت سایپالجستیک وظیفه برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، هماهنگی و کنترل کلیه فعالیت های خدماتی شرکت را برعهده دارد. با توجه به ماموریت اصلی شرکت سایپالجستیک که در حوزه خدمات لجستیکی تعریف می شود، تمامی این فعالیت ها در راستای پیشبرد اهداف مدیریت زنجیره تامین گروه بزرگ خودرو سازی سایپا می باشد.
واحد عملیات چه وظایفی را در راستای تحقق اهداف شرکت برعهده دارد؟
به طور کلی برنامه ریزی و حمل محمولات آهن ورق، خوردو، قطعات خودرو از مبدا فولاد مبارکه اصفهان، بندرعباس، کاشان، ترمینال اتکا، پایانه مرکزی سایپالجستیک و انبار تیبا به مقاصد مختلف از جمله شرکت های زیر مجموعه گروه سایپا، پایانه مرکزی سایپالجستیک و کلیه نقاط کشور؛ از عمده ترین وظایف واحد عملیات می باشد. برای تحقق این فعالیت ها در حال حاضر شرکت سایپا لجستیک تلاش کرده در انجام ماموریت های محوله خود اصل FIFO  و رویکرد مشتری مداری را همواره مورد توجه قرار داده و تمام توان خود را برای رضایت مشتریان و کلیه ذینفعان به کار گیرد.
چه برنامه هایی برای آینده در دستور کار دارید؟
از جمله فعالیت هایی که برای آینده نزدیک در دستور کار واحد عملیات قرار دارد می توان به مدیریت یکپارچه و تحت کنترل حمل محمولات در کلیه نمایندگی های حمل، راه اندازی اتاق مانیتورینگ، کنترل و راهبری جهت ردیابی و کنترل هر چه بیشتر ناوگان ملکی و غیر ملکی، پیگیری ثبت گزارشات و عملکردها و انحرافات روزانه، ایجاد شاخص های اندازه گیری در هر مرحله از فرآیند حمل هر مبدا، ایجاد شاخص های اندازه گیری در هر مرحله از فرآیند حمل هر مبدا، بالا بردن توان مدیریت، راهبری و تصمیم گیری و نظارت پرسنل در جهت برون سپاری فعالیت های واحد اشاره کرد.