فروشگاه اینترنتی
1397/11/01   تاریخ بروزرسانی :
    •  
    • 0
    • جمع :

مدیرعامل سایپالجستیک در یادواره شهدای سایپا: تشییع شهید گمنام تجدید پیمان قشر صنعتگر با شهداست

بازگشت
1396/08/05 10:13
همزمان با هفته دفاع مقدس و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، یادواره شهدای گروه خودروسازی سایپا با تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در شرکت سایپالجستیک برگزار شد.در این مراسم با شکوه که با تشییع پیکر شهید گمنام و سخنرانی مهندس محمدباقر نوفلی مدیرعامل سایپالجستیک و سردار انصاری مشاور عالی فرمانده نیروی انتظامی همراه بود، مداحان اهل بیت به مدیحه سرایی برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.
محمدباقر نوفلی مدیر عامل شرکت سایپا لجستیک به نمایندگی از مدیریت ارشد سایپا، از فرمانده بسیج گروه سایپا، پایگاه بسیج شرکت سایپالجستیک و جمعیت حاضر در مراسم تشکر کرد و گفت: این حرکت شایسته و بزرگ در یک مجموعه صنعتی به نشان پایبندی به آرمان های شهدا و الگو گرفتن از شهیدان والامقام وشهید حججی هاست و ما امروز در سنگر تولید و زندگی اجتماعی خود با تبعیت و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب در راستای عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران حرکت خواهیم کرد.
وی افزود: تقارن این مراسم بزرگ و معنوی با ایام محرم و هفته دفاع مقدس بسیار پرمفهوم و با معنی است.
محمدباقر نوفلی با بیان اینکه شهادت مظلومانه شهید عزیز محسن حججی غوغا در دنیا به پا کرده است افزودد: جوانان ایرانی نشان دادند که دفاع از آرمان های انقلاب و ارزش های متعالی اسلام نه تنها شعار نیست بلکه با اعتقاد فراوان و با اراده کامل جوانان دلیر این مرز و بوم نیز جامعه عمل می پوشد.
مدیرعامل سایپالجستیک برگزاری آیین تشییع شهید گمنام در شرکت سایپالجستیک را تجدید پیمان قشر صنعتگر با شهدا و راه پر نور و معرفتی که آن عزیزان طی کرده اند عنوان کرد و افزود: امروز شرکت سایپالجستیک به نمایندگی از گروه بزرگ خودروسازی سایپا و به تعبیری به نمایندگی از تمامی زحمتکشان عرصه خودروسازی کشور میزبان پیکر مطهر شهید گمنام والا مقامی است و ما به این میزبانی افتخار میکنیم.
سپس سردار انصاری مشاور عالی فرمانده نیروی انتظامی به ایراد سخنرانی پرداخت، و با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم گفت: همه شهیدان انقلاب، دفاع مقدس، هسته ای وشهدای مدافع حرم، بر اساس فرهنگ عاشورا و به تبعیت از ولی خود در صحنه حضور پیدا کردند.
سردار انصاری، مشاور عالی فرمانده نیروی انتظامی در مراسم یادواره شهدای سایپا وتشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس که در شرکت سایپالجستیک به نمایندگی از گروه خودروسازی سایپا برگزار شد با اشاره به ضرورت تداوم راه شهیدان و شناخت راه این عزیزان بر حرکت در این مسیر تاکید نمود.
وی با اشاره به عملیات خیبر و شهید گمنام تشییع شده در مراسم که در این عملیات به شهادت رسیده گفت: این شهید در اوج محرومیت های اقتصادی و نظامی به میدان رفت ،چراکه در اسفند ۶۲ و عملیات خیبر کشور در شدیدترین تحریم ها بود. ما در آن سالها به تعداد رزمنده هایمان اسلحه هم نداشتیم، این عزیزان شجاعانه جوانی، زندگی و وابستگی های دنیایی خود را داند تا جمهوری اسلامی مقتدر امروز به ما برسد.
مشاور فرمانده نیروی انتظامی افزود: ما به این شهیدان مدیون هستیم، چرا که این شهیدان زمانی وارد جبهه نبرد شدند که نظام ما در اوج مظلومیت بود. در حالی که اکنون جمهوری اسلامی مقتدر و تاثیر گذار در منطقه است.
وی با اشاره به اینکه دشمنی با مردم ایران بر سرقدرت هسته ای و موشکی ایران نیست، گفت: دشمنی بر سر اسلامیت، هویت، استقلال و آزادی خواهی مردم ایران است که باید بر این ها پافشاری و استقامت کنیم همانطور که با استقامت توانستیم در زمینه های هسته ای، موشکی وعلمی به موفقیت دست پیدا کنیم.
سردار انصاری افزود: شهید حججی نماد آن جمله از پیامبر(ص) است که فرمود برای شهادت امام حسین(ع) حرارتی در دلها است که هرگز سرد و خاموش نمی شود. امروز پس از ۱۴۰۰ سال که از صحنه عاشورا میگذرد شهید حججی اینگونه قیام میکند و دلهای مردم کشورمان که پایبند مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) هستند را تسخیر میکند. این نشان میدهد که هرگز گرمای عاشورایی که در دل مومنان است سرد و خاموش نشده است.
وی در بخش پایانی  سخنان خود با اشاره به اینکه این شهید گمنام و سایر شهدای دفاع مقدس برای شهدای مدافع حرم الگو شدند اظهار داشت: شهدای مدافع حرم ، شهدایی هستند که آموخته ها و تجربه شهدای دفاع مقدس را دارند واینگونه است که امام فرمود:"جنگ نعمت است" و امروز نعمت جنگ دیده می شود.
قابل ذکر است این مراسم با حضور کارکنان و مدیران شرکت های گروه خودروسازی سایپا و بسیجیان سلحشور این صنعت با اجرای برنامه های متنوع و عزاداری و سینه زنی برای سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به شکلی باشکوه برگزارشد.
 
/directory/saipalogisticsir/editor/2.jpg

/directory/saipalogisticsir/editor/3.jpg

/directory/saipalogisticsir/editor/4.jpg