فروشگاه اینترنتی
    •  
    • 0
    • جمع :

مدیرطرح و برنامه سایپالجستیک فعالیت های این واحد را تشریح کرد

بازگشت
اشاره: واحد طرح و برنامه یکی از واحدهای مهم با شرح فعالیت های گسترده است که طیف وسیعی از سازمان را پوشش می دهد. به همین منظور و برای آشنایی بیشتر با فعالیت های این واحد مصاحبه ای را با مهندس یزان دوست مدیر واحد طرح و برنامه سایپالجستیک ترتیب دادیم. مهندس یزدان دوست حدود 16 سال است که در صنعت خودروسازی مشغول به کار بوده و از سال 1389 در شرکت سایپا لجستیک فعالیت می کند.
مهندس یزدان دوست مدیر طرح و برنامه سایپالجستیک با بیان اینکه فعالیت های واحد طرح و برنامه این شرکت در چهار حوزه تقسیم بندی می گردد گفت: اول، حوزه مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک است که در این حوزه تدوین راهبردها و استراتژی های سازمانی که همان نقشه راه سازمان بر مبنای استراتژی گروه سایپا و سازمان اقتصادی کوثر می باشد، اجرا می گردد. دوم، حوزه سیستم ها و روش ها که فعالیت های مربوط به تدوین دستورالعمل ها، آئین نامه ها و روش های اجرایی و نیز تدوین و بازنگری فرآیندهای سازمان برای اساس مدل های فرایندی بخصوص یکپارچه سازی فرایندهای مذکور بر مبنای لجستیک نوین( 3pl)، عارضه یابی سازمان، پیاده سازی، استقرار و پشتیبانی استانداردهای مدیریت نوین و جوایز تعالی را عهده دار می باشد. سوم، حوزه سخت افزار که وظایف مربوط به پشتیبانی سخت افزار ها، سرورها، یو پی اس ها، شبکه و اینترنت و نیز برنامه ریزی و نگهداری سیستم های سخت افزاری شرکت را عهده دار می باشد. و چهارم حوزه نرم افزار که مباحث مربوط به طراحی و تولید نرم افزار های جدید و پشتیبانی نرم افزارهای خریداری شده را بر عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه حدود 40درصد از نرم افزارهای مورد استفاده در شرکت بصورت بسته های نرم افزاری خریداری شده است اظهار داشت: بحث پشتیبانی از نرم افزارهای مذکور نیاز به تأمین مالی به موقع  را می طلبد که امید داریم با مرتفع شدن مشکلات  موجود این موضوع نیز بهینه گردد.
مدیر طرح و برنامه افزود: در سال گذشته با توجه به انتقال وظایف شرکت های ستکو و شامخ به این شرکت بحث یکپارچه سازی سیستم ها و فرآیندهای سازمان و نیز ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط سایت های مختلف شرکت و بروز رسانی کلیه مستندات سازمان بر اساس وظایف جدید در دستور کار این واحد قرار گرفت که به لطف خدا و مساعدت کلیه اعضای محترم هیأت مدیره و مدیرعامل محترم و نیز واحدهای مرتبط این امر به بهترین نحو صورت پذیرفت.
مهندس یزدان دوست درباره فعالیت های حال حاضر واحد طرح و برنامه اظهار داشت:  پیاده سازی سیستم جامع حمل ونقل ریلی و یکپارچه سازی صورتحساب های حوزه های حمل و نقل و بسته بندی،  اجرای ممیزی شخص ثالث و دریافت گواهینامه های  ISO9001 ، ISO14000 ، ISO18000، اندازه گیری عملکرد واحدها با استفاده از پیاده سازی کارت امتیازی متوازن (BSC)، بهینه سازی بستر شبکه، نصب دستگاه های GPS بر روی کامیون های جدید، بهینه سازی سیستم مدار بسته، طراحی مدل کسب و کار جهت توسعه درآمد، سود آوری و بالا بردن راندمان بهره وری، تدوین استراتژی منابع انسانی جهت افزایش بهره وری و انگیزش کارکنان شرکت و بهینه سازی وب سایت سایپا لجستیک جهت توسعه کانالهای ارتباطی با ذینفعان و مشتریان؛ برنامه ها و اقداماتی است که در واحد طرح و برنامه در حال پیگیری می باشد.
وی با اشاره به انتقال فعالیت های شرکت ستکو و شامخ به شرکت سایپا لجستیک تصریح کرد: با توجه به توسعه فعالیت های حوزه طرح و برنامه، این واحد نیازمند به کارشناسان متخصص بیشتر در حوزه های مختلف فعالیت خود می باشد تا تمام برنامه های تدوین شده محقق گردد. لذا این موضوع یکی از عمده ترین مشکلات این مجموعه بوده که امیدوارم با مساعدت مدیرعامل محترم و اعضای محترم هیئت مدیره بهبود یابد.
مدیر طرح و برنامه در پایان درباره برنامه های آینده این واحد اظهار داشت: بهینه سازی Data Center سازمان، افزایش بهره وری بستر موجود و همچنین اجرای سیستم نظارت تصویری در جهت کنترل و کاهش خسارت حین تخلیه و بارگیری در محل پایانه از برنامه های در دست طراحی در این واحد می باشد که امیدوارم با تکیه بر دانش فنی هرچه سریعتر پروژه های ذکر شده را محقق نماییم.