فروشگاه اینترنتی
1397/11/01   تاریخ بروزرسانی :
    •  
    • 0
    • جمع :

سایپالجستیک در مسیر پیشرفت و بالندگی

بازگشت
1396/08/05 10:23
شرکت سایپالجستیک در سال 1383 با هدف ارائه خدمات حمل و نقل ریلی به منظور حمل و نقل محصولات وارداتی، صادراتی و توزیع خودروهای گروه سایپا در سطح کشور و صادرات به خارج از کشور در راستای اهداف عالیه جمهوری اسلامی ایران، کاهش سوخت، حمل ایمن کالا، کاهش هزینه های حمل و جلوگیری از تصادفات جاده ای تاسیس شد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سایپالجستیک، گروه سایپا به منظور کاهش هزینه های حمل و نقل خود از یک سو و انجام بهینه حمل و نقل مواد اولیه و خودرو از سوی دیگر مسئولیت کلیه حمل و نقل مواد اولیه و محصولات خود را به صورت ریلی و جاده ای و ترکیبی به تدریج به این شرکت واگذار نموده است.
در حال حاضر شرکت سایپا لجستیک در رویکردی نوین، با نگاه تحول گرا در صدد است تا با برنامه ریزی دقیق از طریق بهره گیری از پرسنل مجرب و کارآمد و همچنین آخرین فن آوری های روز دنیا نسبت به خلق لجستیک هوشمند اقدام نماید.
درسال 95 و در راستای تبدیل شرکت سایپا لجستیک به قطب لجستیک گروه خودرو سازی سایپا، خدمات لجستیکی شامل بسته بندی و مدیریت انبارش به این شرکت افزوده گردید تا شاهد یک شرکت لجستیکی طرف سوم در گروه سایپا باشیم.
شرکت سایپالجستیک تلاش می کند با تکیه بر مدیریت سیستمی و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای پیشرفته برنامه‌ریزی در صنعت حمل‌ونقل با سازمانی منعطف و نیز با بهره‌گیری از ناوگان ریلی و جاده‌ای خود به جایگاه خود در صنعت لجستیک و حمل و نقل در کشور دست یابد.
خدمات سایپالجستیک در حوزه حمل و نقل به دو بخش ریلی و جاده ای تقسیم بندی می شود. در حوزه حمل و نقل ریلی این شرکت خدمات اساسی شامل حمل کانتینرهای صادراتی به بنادر کشور، حمل محمولات وارداتی از بنادر به سایت‌های تولیدی گروه سایپا، حمل ورق از فولاد مبارکه و بندرعباس به تهران و شرکت‌های گروه و حمل خودروهای داخلی از مبادی تهران، بم و کاشان  به شهرهای اصفهان، بندرعباس، یزد، مشهد و... را به گروه خودروسازی سایپا ارائه می دهد.
همچنین خدمات سایپالجستیک در حوزه حمل و نقل جاده ای به گروه سایپا شامل حمل مویرگی قطعات خودرو، حمل خودرو از مبادی تهران، کاشان و ساوه به سراسر کشور، حمل قطعات تولیدی به سایت های خارج از تهران و حمل داخلی درون شهری و برون شهری ورق و قطعات می باشد.
از دیگر خدمات سایپالجستیک خدمات بسته بندی، طراحی و تولید ظروف لجستیکی و انبارش می باشد که این شرکت را به یک شرکت لجستیکی طرف سوم تمام عیار تبدیل می کند. موضوعی که برای حوزه خودروسازی کشور در راستای کاهش هزینه ها و تسریع در پاسخگویی به مشتریان بسیار ضروری است.
فرآیند بسته بندی شامل دریافت قطعات، انبارش در فضای مناسب، برنامه ریزی خطوط بسته بندی و حمل محموله های بسته بندی شده به سایت مشتری، همراه با حفظ کیفیت قطعات و ملزومات بسته بندی است به منظور جلوگیری از تقلب و حفظ اصالت جنس بسته بندی شده و حفظ برند مشتری از دیگر فعالیت های لجستیکی شرکت سایپالجستیک است.
از سایر محصولات و خدمات این شرکت لجستیکی می توان به طراحی و تولید ظروف لجستیکی شامل پالت های فلزی، چوبی و کفی پالت اشاره کرد. در همین راستا شرکت سایپالجستیک با بهره گیری از کادر مجرب مهندسی و تولید در زمینه طراحی و تولید اقلام اشاره شده مطابق با نیاز مشتریان و ارائه محصول فعالیت می کند.
انبارداری و انبارش کالا نیز از خدمات مهم یک شرکت لجستیکی است که سایپالجستیک نیز با برخورداری از امکانات و تجهیزات مناسب در حوزه انبارداری و مدیریت انبار، توانمندی و تخصص لازم جهت ارائه خدمات انبارداری را دارا می باشد.
شرکت سایپالجستیک در کنار بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و متعهد که در بخش های مختلف شرکت که پیش از این به آن ها اشاره شد فعالیت می کنند دارای فضایی مناسب در حوزه های مختلف کاری خود است. به نحوی که پایانه مرکزی این شرکت در زمینی به مساحت 8هکتار قرار داشته که گنجایش 70 واگن جهت بارگیری، تخلیه و ... به‌طور هم‌زمان را داراست. همچنین این پایانه دارای 6500 متر مربع انبار در فضای باز (با کف) بتونی و 5000 متر مربع انبار سرپوشیده است. دفاتر منطقه ای و عملیاتی این شرکت در شهرهای کاشان، بندرعباس، اصفهان نیز دایر و در حال فعالیت هستند. در کنار این موارد می توان به تعداد 194 دستگاه واگن لبه‌کوتاه برای حمل کانتینر، 106 دستگاه واگن مسطح 26 متری، 115 دستگاه واگن مسقف مخصوص حمل خودرو با ظرفیت حمل  12 دستگاه خودرو در هر واگن، 250 دستگاه واگن قراردادی لبه‌کوتاه و نیز 250 دستگاه تریلر چادری، کفی و دبل دک مالکیتی و قراردادی اشاره کرد که توان عملیاتی و اجرایی بالایی به این شرکت در راستای انجام ماموریت های محوله را داده است.
همانگونه که به تفصیل اشاره شد شرکت سایپالجسیتک به عنوان یک شرکت لجستیکی طرف سوم در قلب گروه خودروسازی سایپا و با بهره گیری از امکانات مناسب و نیروی انسانی متعهد و متخصص تا کنون توانسته است ماموریت ها و وظایف خود در گروه خودروسازی سایپا را به بهترین شکل ممکن انجام داده و در راستای اهداف و استراتژی های گروه سایپا قدم بردارد. امید می رود این شرکت با بهره گیری از مدیریت توانمند، مسئول کارآمد خود در مسیر رشد و تعالی صنعت خودور کشور همچون گذشته گام های مهم و موفقی بردارد.
/directory/saipalogisticsir/editor/1E3333.jpg